web sprendimai, elektroninė komercija

Blogas

Kas slepiasi už svetainių kūrimo reklaminių frazių?


Svetainių kūrimas

Kaip reaguotumėte, jei automobilių gamintojas naują modelį pristatytų tokiais žodžiais: "Pirkite patį moderniausią automobilį, jis turi ratus ir netgi keturis! O viduje rasite vairą, kurio pagalba galėsite patys valdyti savo automobilį". Ko gero, tokia reklama sukeltų šypseną - gi bet koks automobilis turi ratus ir vairą.

Tačiau interneto svetainių kūrimo srityje tokios reklaminės frazės - gana dažnos. Paslaugų aprašymuose dažnai pabrėžiamos savybės, kurių net privalumais nebūtų galima pavadinti, nes tai savaime suprantamos funkcijos, kurias turi visos svetainės.

Štai keletas dažniausiai sutinkamų tokių reklaminių privalumų ir ką jie iš tiesų reiškia:

Siūlome svetainę su turinio valdymo sistema, kurios pagalba galėsite patys talpinti informaciją. Šiais laikais visos svetainės turi turinio valdymo sistemas, tai praktiškai tas pats, kas vairas automobilyje. Privalumu gali būti turinio valdymo sistemos patogumas, jos funkcijos, o ne pats turinio valdymo sistemos buvimo faktas.

Naudojame vieną populiariausių pasaulyje atviro kodo turinio valdymo sistemą. Atviro kodo turinio valdymo sistemos yra nemokamai platinamos, todėl ir yra tokios populiarios. Praktiškai visi svetainių kūrėjai pradeda savo karjerą naudodami atviro kodo sistemas, nes čia pats lengviausias būdas sukurti internetinę svetainę. O štai komercines ar individualiai kurtas sistemas, kurių prireikia esant sudėtingesniems poreikiams, jau gali pasiūlyti ne kiekviena web sprendimų įmonė.

Siūlome didelį profesionalių dizainų pasirinkimą. Ši ir kitos panašios frazės, siūlančios pasirinkti dizainus, rodo, kad dizainas individualiai jums kuriamas nebus, o bus naudojamas šabloninis. Ir, kaip taisyklė, yra siūlomi ne pačios web sprendimų įmonės sukurti, o šablonų parduotuvėse (templatemonster.com, themeforest.net) platinami dizaino šablonai. Todėl tuos pačius šablonus galėsite pasirinkti pas bet kurį svetainių kūrėją.

Užregistruojame svetainę paieškos sistemose. Svetainių registruoti paieškos sistemose jau seniai nebereikia. Jos pačios suranda ir suindeksuoja visas naujai sukurtas svetaines.

Svetainė bus optimizuota paieškos sistemoms. Optimizavimas paieškos sistemoms yra savarankiška užduotis, atliekama atskirai nuo pačios svetainės kūrimo. Todėl jei sąmatoje nėra įtraukti konkretūs optimizavimo darbai, raktažodžiai, kuriems optimizuojama, terminai ir kitos sąlygos, vadinasi joks optimizavimas realiai vykdomas nebus. Tiesiog bus naudojama turinio valdymo sistema, turintį gražią nuorodų struktūrą, galimybę įdėti meta žymes ir kai kurias kitas paieškos sistemoms naudingas funkcijas. Tačiau bet kuri šiuolaikinė turinio valdymo sistema turi šias funkcijas. SEO iš tiesų yra daug platesnis darbas.

Integruosime svetainę su socialiniais tinklais - facebook, twitter, google+. Tai vėlgi darbas, kurį reikia detalizuoti - ar bus įdėtos socialiniams tinklams skirtos meta žymės, like ir share mygtukai, facebook komentarai ir t.t. O kai nėra konkrečiai įvardinta, kas bus atlikta, tai dažniausiai integravimas apsiriboja tuo, kad į svetainę įdedamos nuorodos į jūsų profilius socialiniuose tinkluose. O tai labai paprastas darbas, kurį gali padaryti net pats vartotojas.

Galėsite naudoti el. paštą, atitinkantį jūsų svetainės adresą. Užsisakant bet kokį svetainės talpinimo planą, automatiškai suteikiami ir atitinkami el. pašto adresai.

Galėsite stebėti svetainės lankytojų statistiką. Tai reiškia, kad bus sukurta Google Analytics paskyra, kurioje ir matysite svetainės statistiką. Google Analytics pajungimas - vėlgi labai paprastas darbas, kuris jau praktiškai tapo standartu, tą nemokamai padarys bet kuris svetainių kūrėjas.

Turėsite neribotą prekių, kategorijų, puslapių skaičių. Jokia turinio valdymo sistema savaime neriboja duomenų skaičiaus. Pačios web sprendimų įmonės kartais specialiai uždeda tokius ribojimus marketinginiais tikslais, kad galėtų vieną, apribotą versiją, pardavinėti pigiau, o kitą, neribotą, - brangiau.

Gana dažnai galima sutikti ir labai smulkų turinio valdymo sistemos funkcijų vardinimą. Vardinamos tokios galimybės kaip naujų puslapių ir meniu punktų kūrimas, teksto redagavimas, nuotraukų įkėlimas, banerių rodymas ir t.t. Tai yra savaime suprantamos funkcijos, kurias turi visos TVS. Privalumais būtų galima vadinti tokias funkcijas, kurių kiekviena TVS neturi, arba kurios dažnai būna prastai realizuotos. Štai keletas tokių funkcijų pavyzdžių: daugiakalbystės palaikymas, lietuvybė administravimo dalyje, turinio kešavimas, paieška, paveiksliukų dydžio keitimas pačioje TVS.

Matyt dėl to, kad interneto svetainių kūrimo paslaugos gana sudėtingos ir ne specialistui sunkiai suprantamos, dažnai iškyla tokia situacija, kad reklaminės frazės turi mažai ką bendro su realiais privalumais. Ir iššifruoti jas bei palyginti siūlomus sprendimus - gali būti ne ką lengvesnė užduotis, nei suprasti patį svetainės programinį kodą.

Domina svetainės kūrimo paslaugos? - Susisiekite su mumis ir pateiksime Jums asmeninį pasiūlymą.